BESKIDY

 

Beskid Śląski to kraina przyciągająca rzesze turystów o każdej porze roku. Jest jednym z najpiękniejszych i turystycznie najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Ze względu na usytuowanie i panujący tu mikroklimat, Beskid Śląski stwarza wspaniałe możliwości wypoczynku i rekreacji.

POWIAT CIESZYŃSKI
Powiat Cieszyński to niezwykle malownicza kraina gór i pagórków, wzniesień, leśnych ostępów, czystych rzek i potoków. Tu, w ciszy i spokoju, można odpoczywać, regenerować swoje siły i zdrowie a także korzystać z bogatej oferty życia kulturalno – rozrywkowego. Tutejsze szlaki turystyczne na wielu odcinkach wiodą wzdłuż granicy z Czechami i Słowacją, są doskonale oznakowane i utrzymane. Górskie miejscowości, głównie Ustroń i Istebna, ze względu na szczególny mikroklimat i złoża solanek, są znanymi w Europie kurortami leczniczo – rehabilitacyjnymi. 

Miejscowości Powiatu Cieszyńskiego są od lat ulubionym miejscem amatorów białego szaleństwa – mają oni do wyboru ponad 40 wyciągów narciarskich, działających od początku grudnia do marca, m.in. w Ustroniu, Wiśle, Brennej. Od ponad roku tereny powiatu są szczególnie cenione przez miłośników turystyki rowerowej; w ramach działalności Euroregionu „ Śląsk Cieszyński „ wytyczono tu i przygotowano do użytku trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Bogatym walorom naturalnym towarzyszy dobre zagospodarowanie turystyczne. Obok rozbudowanej bazy noclegowej turyści mogą korzystać z licznych obiektów rekreacyjnych: boisk sportowych, kortów tenisowych, przystani kajakowych, siłowni, gabinetów odnowy biologicznej.

 

 
Dodaj link do:
www.facebook.com